TRAJNIME FALAS NË FUSHËN E NDËRMARRËSISË

Publikuar: Shtator 28, 2017 1:55 pm | Nga: Business Support Centre Kosovo | Tel.: 044693564 , 044816773 , 049557656

Kjo shpallje është më e vjetër se 1 vit, andaj ka gjasë që të mos jetë aktive më.

Business Support Center Kosovo (BSCK) ofron mundësi trajnimi falas për trajnime në fushën e ndërmarrësisë për personat në nevojë, në kuadër të Projektit “Ri-integrimi i individëve të riatdhesuar dhe pengimi i migrimit ilegal të grupeve në nevojë”, i cili financohet nga DIMAK/ GIZ.
Qëllimi i projektit është të parandalojë tendencat e migracionit dhe të mbështesë përmirësimin e kushteve të jetesës së individëve në nevojë në 6 komuna të Kosovës (Ferizaj, Prizren, Gjakovë, Podujevë, Vushtrri dhe Fushë Kosovë), duke lehtësuar qasjen e tyre në biznes, vetëpunësim dhe punësim të qëndrueshëm, përmes trajnimeve në grupe dhe këshillimeve individuale, në fushat si:
a) Ndërmarrësi (3 ditë),
b) Biznes plan dhe Marketing (4 ditë),
c) Planifikim financiar (3 ditë).
Trajnimet në grupe do të fillojnë me datë 06/Nëntor/2017, ato do të mbahen në komunat e lartpërmendura, dhe secili grup trajnimi do të zgjasë 10 ditë. Pas përfundimit të trajnimeve në grupe, secili përfitues do përfitoj nga 10 orë konsulencë individualisht.
APLIKACIONIN E SHKARKONI KËTU: http://bsckosovo.org/
Aplikacionin e plotësuar duhet ta dërgoni në adresën elektronike/ email: [email protected] , apo fizikisht në zyrat e BSCK-së, adresa: Rr. “ Kosta Novakoviq” (Pejton afër Europrinty), Kati 1, nr.2, 10000 – Prishtinë, Republika e Kosovës. Tel: 044693564, 044816773 dhe 049557656
Data e fundit për aplikim është 23 Tetor 2017!

Përhape fjalën: Twitter | Facebook | Email

Raporto keqpërdorim

-Kontakto Pronarin-


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_real_escape_string() in /homepages/31/d248481464/htdocs/eshpallje.com/wp-content/themes/shpallje/functions.php:39 Stack trace: #0 /homepages/31/d248481464/htdocs/eshpallje.com/wp-content/themes/shpallje/single.php(26): cP('contact') #1 /homepages/31/d248481464/htdocs/eshpallje.com/wp-includes/template-loader.php(77): include('/homepages/31/d...') #2 /homepages/31/d248481464/htdocs/eshpallje.com/wp-blog-header.php(19): require_once('/homepages/31/d...') #3 /homepages/31/d248481464/htdocs/eshpallje.com/index.php(17): require('/homepages/31/d...') #4 {main} thrown in /homepages/31/d248481464/htdocs/eshpallje.com/wp-content/themes/shpallje/functions.php on line 39